Zaregistrujte se k newsletteru a obdržíte na Váš zadaný e-mail 10% voucher na slevu.

Ostropestřec mariánský

Ostropestřec mariánský (Silybum marianum) je léčivá rostlina od pradávna známá pro svou schopnost regenerace jater. I když svým vzhledem připomíná bodlák, patří mezi skutečně výjimečné rostliny. Zatímco mnoho léčivých bylin je snadno zastupitelných, ostropestřec mariánský nemá ve schopnosti stimulovat regeneraci jater konkurenci. Proto se stále více uplatňuje ve farmaceutickém i kosmetickém průmyslu a i vy nyní můžete jeho léčivé účinky vyzkoušet.

Lisováním semen získáváme

Ostropestřcová pokrutina

Ze všech druhů zpracování ostropestřce ten nejúčinnější. Ve vysoké koncentraci si zachovává silymarinový komplex, který urychluje regeneraci jaterních buněk.

Granulovaný plod

Potravinový doplněk ve formě granulovaného plodu.

Sypký plod

Potravinový doplněk ve formě sypkého plodu.

Ostropestřcový olej

Tento přírodní zdroj energie obsahuje vysoký obsah vitamínu E a kyseliny linolové (omega-6), která přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi.

Účinky ostropestřce mariánského

Detoxikuje jaterní tkáň
a podporuje její obnovu
Udržuje normální hladinu cukru
a cholesterolu v krvi
Chrání přirozenou
obranyschopnost organismu
Vyznačuje se antioxidačními
vlastnostmi
Přispívá k normálnímu trávení
Podporuje zdraví kůže

Aktivní látka silymarin

Silymarin je vysoce účinná látka pocházející ze semen ostropestřce mariánského. Příznivě působí při detoxikaci a regeneraci jaterní tkáně a podporuje správnou funkci celé trávicí soustavy.

Játra jsou největším pevným orgánem v lidském těle, který plní více než 500 různých funkcí a pokud nefungují zprávně, je to pro organismus velký problém. Tento orgán má ovšem oproti jiným velkou výhodu a to schopnost regenerace. Tu můžeme výrazně podpořit právě silymarinovým komplexem.

Jak užívat ostropestřec?

Ostropestřec můžete užívat mnoha způsoby v různých formách. Ne všechny jsou ale stejně účinné. My v IREL se specializujeme zejména na semena, ve kterých se nachází nejvíce aktivních látek, pak také na oleje a tinktury.

Minimální doba užívání ostropestřce by měla být 3 týdny pro projevení prvních účinků. Doporučujeme 1krát denně 7 g (jedna zarovnaná polévková lžíce). Dávku lze také rozdělit do dvou dílčích dávek na den.

Ostropestřec můžete buď jíst samostatně nebo přimíchaný v jogurtu, müsli či do těsta pro přípravu pečiva a dalších jídel teplé kuchyně. Pro nejlepší a trvalé účinky je ideální ho užívat dlouhodobě po celý rok. Můžete ale zvolit i rychlý detox organismu v podobě měsíční kúry.

IREL
Záruka kvalitního zpracování

Již přes 20 let zpracováváme vlastnoručně vyšlechtěné odrůdy ostropestřce mariánského, Na tyto naše vlastní speciální odrůdy jsme dokonce získali ochrannou známku. Dohlížíme na průběh pěstování u vybraných pěstitelů z ekologického zemědělství. Celý proces podléhá přísným kontrolám, certifikacím a prokazatelnosti původu. Kromě ostropestřce mariánského pěstujeme i další rostliny, ze kterých vyrábíme certifikovanou kosmetiku, tinktury nebo dopňky stravy.