Zaregistrujte se k newsletteru a obdržíte na Váš zadaný e-mail 10% voucher na slevu.

O firmě IREL s.r.o.
česká a farmaceutická značka

20letá tradice
Již přes 20 let zpracováváme vlastnoručně vyšlechtěné odrůdy ostropestřce mariánského, Na tyto naše vlastní speciální odrůdy jsme dokonce získali ochrannou známku.

Ekologické zemědělství
Dohlížíme na průběh pěstování u vybraných pěstitelů z ekologického zemědělství. Celý proces podléhá přísným kontrolám, certifikacím a prokazatelnosti původu.

Nejen ostropestřec
Kromě ostropestřce mariánského pěstujeme i další rostliny, ze kterých vyrábíme certifikovanou kosmetiku, tinktury nebo dopňky stravy.

Od svého založení v roce 1994 se společnost IREL® specializuje na pěstování a následné zpracování ostropestřce mariánského lisováním za studena.  Stala se významným, výrobním partnerem mezinárodních farmaceutických společností. Výroba je primárně zaměřena na předextrakční úpravu léčivých drog, zejména ostropestřce mariánského a námele. Vysoce kvalitní předextrakční úprava těchto rostlin umožňuje mnohem efektivnější finální extrakci léčivých substancí, což je spojeno i s jejich vyšší kvalitou.


Veškeré výrobní zařízení, organizace výroby, výrobní operace a postupy, kontrolní a kontraktační závazky společnosti IREL, spol. s r.o. jsou v plném souladu se zásadami Správné Výrobní Praxe (SVP) a Správné Zemědělské Praxe (SZP). Většina předextračních technologií a postupů byla zaregistrována a společnost IREL, spol. s r.o. vlastní jejich patenty, udělené na základě mezinárodního práva patentové ochrany.

Hlavním posláním naší společnosti IREL, spol. s r.o. je být nápomocen svým obchodním partnerům a zákazníkům při uskutečňování jejich rostlino-farmaceutických projektů, poskytovat nejvyšší kvalitu svých služeb a dodávat výrobky v nejvyšší kvalitě. 


Již přes 20 let zpracováváme vlastním vývojem vyšlechtěné odrůdy Ostropestřce mariánského, které jsou právně chráněny. Dohlížíme na průběh pěstování u vybraných pěstitelů z kontrolovaného ekologického zemědělství. Celý proces podléhá přísným kontrolám, certifikacím a prokazatelnosti původu.

Soubory ke stažení:

Historie

2015

certifikát GMP+ na krmiva

2014

certifikát SÚKL GMP

2013

společnost začala zpracovávat amarantové zrno a rozšířila tak svoji nabídku o BIO amarantovou mouku a amarantový olej

2012

byla započata ve společnosti výroba doplňků stravy

2009

společnost kupuje přístroj určený k optickému třídění zemědělských surovin. Zařízení s řídicím systémem HI-TECH CCD může nabídnout nejvyšší účinnost ve výrobním procesu a snížení operativních nákladů na minimum.

2008

byla zahájena výroba extraktů a tinktur léčivých substancí, schválená Státním ústavem pro kontrolu léčiv (SÚKL). Vedle extraktů z kategorie aktivních farmaceutických substancí (API), společnost začala vyrábět rovněž extrakty a tinktury pro použití v kosmetickém průmyslu.

započata výroba krmných doplňků na bázi zpracovaného plodu ostropestřce mariánského.

zahájení výroby veterinární kosmetiky zaměřené na péči o zvířecí srst a pokožku

2003

společnost odkupuje veškeré receptury, výrobní postupy a ochranné známky „Camillca“, „Capillan“ a „DIA emulze“

2000

odkoupení kompletních technologii kosmetické výroby a farmakosmetiky a začátek výroby

1994

založení soukromé, ryze české společnosti IREL, spol. s.r.o.