Informace o zakázkové výrobě

Rostlinné kosmetické extrakty a tinktury

 

Využijte blahodárných účinků bylin i ve své přírodní kosmetice. Našim zákazníkům nabízíme vlastnoručně vyrobené rostlinné kosmetické extrakty a tinktury.  Produkty určené pro výrobu kosmetiky jsou čisté přírodní výluhy, které mají pozitivní vliv na pleť a pokožku. Naše výrobky jsou dlouhodobě prověřeny jak námi, tak i našimi zákazníky. Rostlinné extrakty a tinktury používáme jako suroviny při výrobě naší kosmetické řady, především značek ,,Capillan´´ a ,,Capissan´´.

 

Ve výrobě kosmetiky, stejně tak kosmetických extraktů a tinktur, je uplatňována správná výrobní praxe, která je certifikována a pravidelně auditována.

 

V případě zájmu o naše produkty nás neváhejte kontaktovat. Rádi Vám zašleme specifikace našich rostlinných extraktů a tinktur.

Kontaktuje přímo obchodní oddělení petra.valachovicova@irel.eu

Zázračná rostlina ostropestřec mariánský

 

Ostropestřec mariánský (Silybum marianum (L.) Gaertn.) je léčivá rostlina z čeledi hvězdnicovitých (Asteraceae). První záznamy o ostropestřci mariánském pocházejí ze 4. století před naším letopočtem, kdy se o ostropestřci, tehdy nazývaném „Pternix“ zmiňuje Theophrast. Později je ostropestřec mariánský uváděn pod názvem „Silybum“ ve všech významných herbářích jako rostlina, jejíž plody (semena) podporují léčbu nemocí jater a sleziny. Zatímco účinek mnoha léčivých rostlin může být nahrazen podáním byliny jiné, ostropestřec mariánský nemá ve schopnosti stimulovat regeneraci jater konkurenci. Proto se stále více uplatňuje ve farmaceutickém průmyslu, veterinární praxi, jako doplněk stravy nebo jeho extrakty v kosmetickém průmyslu.

 

Lisováním semen ostropestřce mariánského můžeme získat dva produkty. Ostropestřcový expeler obsahující silymarinový komplex, který účinně působí právě na urychlení regenerace jaterních buněk, přispívá k normálnímu trávení a udržuje normální hladinu cukru v krvi. Vyznačuje se antioxidačními vlastnostmi a udržuje přirozenou obranyschopnost organismu. Druhým produktem je ostropestřcový olej s vysokým obsahem vitamínu E a kyseliny linolové (omega-6), která přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi. Ostropestřcový olej je přírodním zdrojem energie.

Načítám, prosím vydržte...