O nás

Od svého založení v roce 1994 se společnost IREL® specializuje na pěstování a následné zpracování ostropestřce mariánského lisováním za studena.  Stala se významným, výrobním partnerem mezinárodních farmaceutických společností. Výroba je primárně zaměřena na předextrakční úpravu léčivých drog, zejména ostropestřce mariánského a námele. Vysoce kvalitní předextrakční úprava těchto rostlin umožňuje mnohem efektivnější finální extrakci léčivých substancí, což je spojeno i s jejich vyšší kvalitou.


Veškeré výrobní zařízení, organizace výroby, výrobní operace a postupy, kontrolní a kontraktační závazky společnosti IREL, spol. s r.o. jsou v plném souladu se zásadami Správné Výrobní Praxe (SVP) a Správné Zemědělské Praxe (SZP). Většina předextračních technologií a postupů byla zaregistrována a společnost IREL, spol. s r.o. vlastní jejich patenty, udělené na základě mezinárodního práva patentové ochrany.

 

 

Hlavním posláním naší společnosti IREL, spol. s r.o. je být nápomocen svým obchodním partnerům a zákazníkům při uskutečňování jejich rostlino-farmaceutických projektů, poskytovat nejvyšší kvalitu svých služeb a dodávat výrobky v nejvyšší kvalitě. 


Již přes 20 let zpracováváme vlastním vývojem vyšlechtěné odrůdy Ostropestřce mariánského, které jsou právně chráněny. Dohlížíme na průběh pěstování u vybraných pěstitelů z kontrolovaného ekologického zemědělství. Celý proces podléhá přísným kontrolám, certifikacím a prokazatelnosti původu.

 

Historie

 

2015 certifikát GMP+ na krmiva
2014 certifikát SÚKL GMP
2013 společnost začala zpracovávat amarantové zrno a rozšířila tak svoji nabídku o BIO amarantovou mouku a amarantový olej
2012 byla započata ve společnosti výroba doplňků stravy
2009 společnost kupuje přístroj určený k optickému třídění zemědělských surovin. Zařízení s řídicím systémem HI-TECH CCD může nabídnout nejvyšší účinnost ve výrobním procesu a snížení operativních nákladů na minimum.
2008 byla zahájena výroba extraktů a tinktur léčivých substancí, schválená Státním ústavem pro kontrolu léčiv (SÚKL). Vedle extraktů z kategorie aktivních farmaceutických substancí (API), společnost začala vyrábět rovněž extrakty a tinktury pro použití v kosmetickém průmyslu.
  započata výroba krmných doplňků na bázi zpracovaného plodu ostropestřce mariánského.
  zahájení výroby veterinární kosmetiky zaměřené na péči o zvířecí srst a pokožku
2003 společnost odkupuje veškeré receptury, výrobní postupy a ochranné známky „Camillca“, „Capillan“ a „DIA emulze“
2000 odkoupení kompletních technologii kosmetické výroby a farmakosmetiky a začátek výroby
1994 založení soukromé, ryze české společnosti IREL, spol. s.r.o.

Zázračná rostlina ostropestřec mariánský

 

Ostropestřec mariánský (Silybum marianum (L.) Gaertn.) je léčivá rostlina z čeledi hvězdnicovitých (Asteraceae). První záznamy o ostropestřci mariánském pocházejí ze 4. století před naším letopočtem, kdy se o ostropestřci, tehdy nazývaném „Pternix“ zmiňuje Theophrast. Později je ostropestřec mariánský uváděn pod názvem „Silybum“ ve všech významných herbářích jako rostlina, jejíž plody (semena) podporují léčbu nemocí jater a sleziny. Zatímco účinek mnoha léčivých rostlin může být nahrazen podáním byliny jiné, ostropestřec mariánský nemá ve schopnosti stimulovat regeneraci jater konkurenci. Proto se stále více uplatňuje ve farmaceutickém průmyslu, veterinární praxi, jako doplněk stravy nebo jeho extrakty v kosmetickém průmyslu.

 

Lisováním semen ostropestřce mariánského můžeme získat dva produkty. Ostropestřcový expeler obsahující silymarinový komplex, který účinně působí právě na urychlení regenerace jaterních buněk, přispívá k normálnímu trávení a udržuje normální hladinu cukru v krvi. Vyznačuje se antioxidačními vlastnostmi a udržuje přirozenou obranyschopnost organismu. Druhým produktem je ostropestřcový olej s vysokým obsahem vitamínu E a kyseliny linolové (omega-6), která přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi. Ostropestřcový olej je přírodním zdrojem energie.

Načítám, prosím vydržte...